Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

AI tehisintellekti pildigeneraator muudab tekstipõhise käskluse (promt) kvaliteetseks pildiks. Masinõppe-põhised pildigeneraatorid on saavutanud suure populaarsuse, sest luudavad luua aina realistlikumaid pilte ja fotosid.

Miks kasutada pildigeneraatoreid?  

Ai pildigeneraator võimaldab luua kvaliteetseid pilte lihtsatest tekstipõhistest kirjeldustest.

Vaatamata tagasihoidlikule algusele on AI pildigeneraatorite tulemused nüüdseks juba päris muljetavaldavad. Pildigeneraator põhineb kahe suhteliselt uue masinõppe tehnoloogia kasutamisel: suured keelemudelid ja difusioonimudelid. Suur keelemudel aitab esmalt mõista sõnade tähendust. Seejärel konverteeritakse see vektoriks, mis on põhimõtteliselt nagu numbriline versioon sisestatud infost. Lõpuks aitab see vektor juhtida protsessi, mida nimetatakse difusiooniks.

Difusiooni mudel muudab juhusliku müra kunstiks. See on saanud populaarseks viimase kümnendi jooksul, mis selgitab AI pildigeneraatorite järsku tõusu. Difusioonimudelis lisab arvuti järk-järgult juhuslikku müra oma koolitusandmete pildikogumile. Ajapikku õpib see taastama algset pilti, vähendades müra. Piisava koolitusega võib selline mudel õppida genereerima täiesti uusi pilte.

AI pildigeneraatorite miinusteks võib hetkel pidada seda, et hetkel pole võimalik luua pilte ilma taustata ning päris täpselt kõiki elemente mida soovid pole võimalik veel käsklustega edasi anda ehk mitme lahenduse jaoks on lisaks tarvis ka Photoshopi oskusi.

Iga pildi genereerimine nõuab arvutusvõimsust (GPU-sid), seetõttu on valdava enamuse pildigeneraatorite kasutamine tasuline.

Meilt lahenduse tellides, loome soovitud näidispildid üldjuhul Midjourney abil.