Kodulehe, e-poe ja blogi

Hooldus ja uuendamine


Teil on veebilahendus ja kõik töötab laitmatult. Suurepärane, kuid nagu iga tehniline toode vajab ka veebileht regulaarset hooldust ja uuendamist.

Kõige olulisem on uuendada veebilehe kasutatavaid lisaprogramme (pluginaid), sisuhaldust (WordPressi) ja kasutatavat kujundust (teemat) ning seda saate siin olevaid näpunäiteid järgides ise teha või meilt teenuse tellida.
üldinfo

Mis põhjusel on vaja uuendada

Kui veebilehel olevad programmid, kujundus või sisuhaldus on uuendamata, siis see on turvarisk. Igale vanemale versioonile on häkkeritel lihtsam ligipääseda. Kui see juhtub, siis on neil võimalus muuta veebilehe sisu, suunata veebileht oma soovitud lehele või esitada lunarahanõue veebilehe taastamiseks.

Samuti võib pikalt uuendamata jäänud tarkvara mingil hetkel lakata töötamast. Kui mõni neist olukordadest on juba tekkinud, siis on veebilehe ajakohastamine ja parandamine märksa keerulisem ja kulukam kui regulaarne uuendamine. Ära lase probleemidel tekkida, vaid enneta neid.

Enne uuenduste tegemist tuleb igaks juhuks teha praegusest versioonist tagavara ehk varundus, sest nii on sul olemas veebilehest töötav versioon, mille alusel saad taastada veebilehe kui midagi ei lähe plaanipäraselt ning lahendus peale uuendamist enam ei tööta.

Lisaks tasub veebilehest teha kindlasti varundus ka siis kui sellele on lisatud palju sisu. Varundust ei tasu hoida ainult veebiserveris, sest kui juhtub, et sinu kodulehele on sisse häkitud, siis võid olla ilma ka oma varundustest. Hoia tagavara ka arvutis, pilves või välise kõvaketta peal.

Erinevate turvariskide määrad (wpscan.com)

Device Slider
Eelised

Mille saavutad uuendustega?

Kuidas teha varundust

Varundamiseks on mitu võimalust, plugina abil või käsitsi, mis tähendab, et koopia tuleb teha nii andmebaasist kui veebiserveris olevatest failidest. Varundada on võimalik ka läbi veebimajutusteenuse pakkuja iseteeninduskeskkonna.

Meie soovitame varundada veebileht Duplicator plugina abil, sest see on lihtne, mugav ja tagab selle, et kõik vajalik on olemas igasuguste ootamatuste tarvis. Teiste lahenduste puhul on oht, et te ei pääse varukoopiatele ligi.

Duplicator plugina kasutamine

Lisa Duplicator – WordPress Migration Plugin. Selleks vali haldusalas Pluginad ja Lisa uus ning otsingukasti sisesta Duplicator. Paigalda plugin ning aktiveeri see, lülitades selle sisse.

Vali vasakpoolsest administraatori menüüst Duplicator > kliki nuppu Create New > lisa varundusele nimi (kui ei soovi automaatset nimetust) > kliki nuppu Next > kui Archive plokis on teavitused, siis see võib tähendada, et sind teavitatakse suurte failide, nende nimetuste ja mahu kohta > lisa märkeruut Yes. Continue with the build process! valiku ette > kliki nuppu Build.

Lae alla loodud Installer ja Archive failid, nende failidega saad nii taastada oma veebilehe kui ka luua oma veebilehe klooni. Kui su lehel on kiirendamise ehk cache plugin, siis enne varundamist tühjenda lehe vahemälu ja lülita plugin välja. Kui jätad selle sammu vahele ja teed lehest varunduse, siis tehtud varundusest pole võimalik lehte taastada, sest varundus ei ole korrektne.

Kui Su veebilahenduse maht kasvab suureks (rohkem kui 1 GB), siis vajad Duplicator plugina tasulist moodulit. Hind alates 69 €

Veebisaidi taastamine varukoopiast

Veebilehe-taastamine-Filezilla

Veebilehe taastamine Duplicator plugina abil loodud failide abil pole keeruline.

Võid kasutada nii olemasolevat andmebaasi kui luua uue. Uue andmebaasi saad luua veebimajutusteenuse pakkuja iseteeninduse kaudu. Olemasolevast andmebaasist saad vajalikud andmed ja parool kätte failist wp-config.php. Vajad andmebaasi nime (“DB_NAME”), andmebaasi kasutajanime (“DB_USER”), parooli (“DB_PASSWORD”) ja hostinime (“DB_HOST”).

Failidele ligipääsemiseks soovitan allalaadida tasuta programm Filezilla, mis on tööriist FTP-serveritest failide alla- ja üleslaadimiseks.

FileZilla kaudu sisselogimiseks vajad serveri nime (veebilehe url aadress), kasutajanime (saad veebimajutusteenuse iseteenindusest, valiku alt “Veebiserver”>”FTP kasutaja”) ja parooli (samas kohas, kus “FTP kasutaja”).

Kui oled FileZilla abil sisse loginud, siis kustuta kõik failid serverist ning laadi üles Duplicator abil loodud failid: installer.php ja arhiivifail.

Kui failid üleslaetud, siis sisesta oma veebilehe url rea lõppu: /installer.php ning avaneb aken, kuhu sisesta andmebaasi nimi, andmebaasi kasutajanimi, parool ja hostinimi ning järgneb andmebaasi testimine ning veebilehe taastamine

uuendamine
uuendamine

Kuidas käib uuendamine

WordPressi uuendamine

Veebilehe haldusalasse sisselogides on seal alati teated kui sisuhaldus vajab uuendamist. Näiteks WordPress 5.2.2 on saadaval! Palun uuenda kohe. Uuendamiseks tuleb vajutada Palun uuenda kohe lingil ning avaneval lehel nupul Uuenda kohe. Uuendamine võtab kuni paar minutit aega.

Väikesed versiooniuuendused parandavad eksisteerivaid väikesi vigu (bug), või siis on tegemist turvauuendusega. Suuremad uuendused mõjutavad aga tihti funktsionaalsust ehk uuenduse tulemuseks võib olla mittetöötav või katkine koduleht.

WordPressi uuendamine

Pluginate uuendamine

Veebilehe haldusalasse sisselogides on seal alati teated kui pluginad vajavad uuendamist. Pluginate uuenduse kohta on teade Uuendused teksti järel, numbritega mitu pluginat vajab uuendamist. Samuti Pluginad nimetuse järel. Uuendamiseks kliki antud viitel, tee linnuke valikkasti Vali kõik ning kliki valikul Uuenda Pluginaid. 

Peale uuenduste tegemist kontrolli kõik üle, eriti oluline on kontrollida, et ka kontaktivormid töötaksid, testi need läbi. Samuti vaata üle SEO seaded. Just seetõttu on ka väga oluline teha enne uuendusi oma veebilehest varundus.

GA4-seadistus

Kujunduse uuendamine

Veebilehe haldusalasse sisselogides on valiku all Välimus kasutatavad kujundused ehk teemad, mis samuti nõuavad regulaarset uuendamist. Uuendamiseks kliki viitel Uuenda kohe.

Peale uuenduste tegemist kontrolli kõik üle. Kujunduse uus versioon võib mittetöötada kasutatavate pluginatega, seetõttu on ka väga oluline teha enne uuendusi oma veebilehest varundus.

Andmesisestus
teenus
Hooduspaketi tellimine

Pole aega või võimalust ise uuendada?

Pakume uuendus- ja hooldusteenust maksumusega 75 € 

Tellimiseks lisa broneeringuvormi veebi aadress (url) ja e-posti aadress ning edasta e-postile info@veebilahendus.ee:

Meie klientidele 20 % soodsam

Hooldus- ja uuenduspaketi tellimine

* Me ei jaga e-posti aadressi 

Leiame lahenduse

Leiame koos võimaluse luua midagi tõeliselt tähendusrikast ja  väärtuslikku. mis tooks suure edu.

© 2023 Trett OÜ Kõik õigused kaitstud. Veebilahendus.ee 

Scroll to top