WordPressi kiiruseplugin WP ROCKET

Plugina WP ROCKET
juhend seadistamiseks

WP Rocket
WP Rocket

Üldjuhend

WP Rocket plugina paigaldamisel paranevad  automaatselt veebi jõudluse näitajad. Isegi ilma ühtegi täpsemat valikut aktiveerimata, väheneb oluliselt veebisaidi laadimisaeg.

Testi kiiruseskoori WP Rocket pluginaga ja ilma pluginata:

 • Käivita WP Rocketi vaikeseadetega ON/OFF test ja vaata, kui palju kiiremaks sait juba muutunud on.

Lisa oma veebisaidi aadress (URL) tavalisel kujul, näide: https://veebilahendus.ee Google PageSpeed Insights tööriista: https://pagespeed.web.dev/ ja näed kiiruseskoori tulemusi.

Nüüd lisa oma veebisaidi aadressi (URL) reale lisakood:  ?nowprocket ehk siis näide: https://veebilahendus.ee/?nowprocket ja näed kiiruseskoori tulemusi ilma WP Rocket pluginata ehk pole vahemällu salvestamist, failide optimeerimist, Lazyloadi ega teisi üldseadeid rakendatud. 

Võrreldes mõlemat tüüpi URL-ide testitulemusi, näed kui palju paremaks on  laadimisajad muutunud ja millele peaksid edasiseks optimeerimiseks keskenduma.

P.S Sa ei näe nii madalat tulemust, kui enne meie tehtud seadistusi, sest oleme juba pildid optimeerinud. Optimeerimiseks kasutame pluginat ShortPixel, mida test url liitega ei kajasta. Seetõttu saatsime sulle testitulemused enne kiiruse optimeerimisega alustamist. 

Kui soovid veel täpsemat infot jõudlusnäitajatest ja veel täpsemalt seadistusi optimeerida, siis testi kiiruseskoori ka teiste vahenditega nagu näiteks:  GTmetrix ja Pingdom

Kas WP Rocketi jaoks on alati toimivad üldseadistused?

Ei. Pole olemas WP Rocket-i konfiguratsiooni, mida saaks kasutada igal saidil. Teemad (kujundused), pluginad (lisaprogrammid) ja veebimajutusteenuse pakkujad võivad olla väga erinevad. Seetõttu töötavad mõned seaded erinevatel veebisaitidel erinevalt.

On sätteid, nagu näiteks failide optimeerimine, mille aktiveerimine ühel saidil töötab suurepäraselt, kuid muudavad laadimiskiiruse aeglasemaks teisel saidil. Nii et mõnikord võib seade mitteaktiveerimine olla parim valik! Samas on mitmed põhifunktsioonid – nagu lehe vahemällu salvestamine, brauseri vahemällu salvestamine ja GZIP-i tihendamine – täielikult automatiseeritud; neid ei kuvata isegi seadete lehel, vaid töötavad automaatselt ja muudavad saidi kiiremaks, ilma et peaksid midagi tegema.

Automatiseeritud funktsioonid

Järgmised funktsioonid on täielikult automatiseeritud, neid ei kuvata WP Rocketi seadete lehel:

 • Lehe vahemälu (staatiline HTML-faili vahemälu)
 • Brauseri vahemällu salvestamine (Apache/LiteSpeedis, kui see on serveris saadaval)
 • GZIP-i tihendamine (Apache/LiteSpeedis, kui see on serveris saadaval)
 • Veebifondide vaheline tugi (Apache/LiteSpeed)
 • Erinevate kolmanda osapoole pluginate, teemade ja veebimajutuskeskkondade tuvastamine ja toetamine
 • WooCommerce Refresh Cart Fragments Cache
 • Google kirjastiilide optimeerine
 • WordPress emotikonide keelamine
 • Vaikeseaded

Järgmised sätted aktiveeritakse vaikimisi:

 • Mobiili vahemälu (põhineb WordPressi mobiiltelefoni tuvastamisel)
 • Vahemälu eluiga (10 tundi)
 • Vahemälu eellaadimine
 • Linkide eellaadimine
 • Saidi sageduse juhtimine (määratud olekule: vähenda aktiivsust)

Kui soovid kunagi WP Rocketi seaded vaikeseadetele lähtestada:

Deaktiveeri kõik tehtud valikud, väljaarvatud ülaltoodud 

P.S. Olenevalt individuaalsest WordPressi seadistusest ja veebimajutusteenusest võivad mõned muud seaded olla aktiveeritud või vaikimisi keelatud.

haldus
Halduspaneel

WP Rocket halduspaneel ja seadistamine

WP Rocket halduspaneeli saad minna: Sätted>WP Rocket

Üldinfo

Näed infot kas WP Rocket plugin on aktiveeritud

Vahemälu seaded

failide optimeerimine

Meedia

Võib parandada tegelikku ja tajutavat laadimisaega, kuna pildid, iframe’id ja videod laaditakse alles siis, kui need sisenevad külastaja vaatevälja, tänu millele väheneb HTTP-päringute arv.

Eellaadimine

Vahemälu eellaadimine, kui aktiveerida eellaadimine, siis tuvastab WP Rocket automaatselt saidikaardid ja salvestab kõik URL-id andmebaasi. Plugin tagab, et teie vahemälu on alati eellaaditud (üldjuhul soovitatav)

Täpsemad seaded

Andmebaasi seaded

CDN - sisu edastamise võrk

HEARTBEAT

HEARTBEAT

HEARTBEAT

juhendid

KKK

Korduma kippuvad küsimused

Miks on vaja kiiret veebisaiti?

Üle poolte (57%) lehe külastajatest lahkub lehelt, kui see laadib kauem kui 3 sekundit ehk kaotad palju külastajaid. Täpsem info: HubSpot

 

Miks mitte tasuta kiirusepluginad?

Tasuta kiirusepluginatega ei saavuta üldjuhul nii head kiiruseskoori, väljaarvatud juhul kui sul on palju tehnilisi teadmisi. Tasuta kiirusepluginatest soovitame WP Fastest Cache-t (lihtne seadistada) ja kui on tehnilisi teadmisi, siis on hea valik näiteks W3 Total Cache

Kas osta ise WP Rocket plugin või teenus?

Oleneb eesmärkidest. Kui soovid, et veebisait muutuks kohe kiiremaks, siis piisab täiesti sellest kui ostad ise plugina (59€) ja aktiveerid selle, osta saad WP Rocket lehelt siit. Kui süvened ja uurid, siis saad jõudlusnäitaiaid iseseisvalt kõvasti parandada. Kui pole aega või sa ei saavuta soovitud kiiruseskoori, siis telli teenus meilt. Täpsem info: Kiiruse optimeerimine

Millega kiirust testida?

Kõige olulisem on Google enda tööriist PageSpeed Insights, mille leiad siit

Lisaks saab palju infot ka tööriistaga GTmetrix, mille leiad siit

Mis on hea kiiruseskoor?

Hea on vähemalt 70+, suurepärane on 90+

Mis on parim pildiformaat?

Tavaliselt on pildid üleslaetud kas .JPEG või .PNG formaadis. Need formaadid on Google jaoks vähekvaliteetsed. Veebisaidi teevad kiiremaks uued veebiformaadid .WebP ja .AVIF. Nendes formaatides on pildid paremini väiksemaks kokku pakitud ning kvaliteet halveneb pakkimisel vähem. AVIF on üldiselt parem võrreldes WebP-ga, ainuke AVIF miinus on, et hetkel kõik brauserid seda ei toeta, seega on hea, kui alternatiiviks on WEBP.

Kuidas pilte kiiremaks teha?

Selleks on väga palju erinevaid pluginaid. Testisime ja hetkel soovitame ShortPixel pluginat, millel on vajalik funktsionaalsus ja mõistlik hind. Meilt teenuse tellides optimeerime pilte ShortPixel pluginaga, kui tulevikus lisad palju pilte juurde ja soovid neid optimeerida, siis soovitame osta antud plugin. Täpsem info: ShortPixel

Mis juhtub peale seda kui pakett lõppeb?

Meilt tellides on Start paketi periood 1 kuu ja Pluss paketi oma 3 kuud. Peale seda jääb WP Rocket plugin endiselt aktiivseks, saad endiselt kasutada plugina kõiki selle funktsioone, ainult pärast tellimuse aegumist ei saa enam uuendada pluginat uusimale versioonile ega tasuta kasutajatuge.

Ei leidnud vastust?

Saada küsimus ja vastame peatselt:

soovitused
kiiruse optimeerimine

Soovitused

1. Piltide suurused

Liiga suuri pilte ei soovita üleslaadida, sest see koormab serverit ja muudab veebisaidi laadimise aeglasemaks. Üldjuhul 1200 x 1200px on pildi maksimaalseks suuruseks piisav, erandiks mõned kujunduses kasutatavad pildid, mis peavad olema täislaiuses (1920px). Kustuta ära ka kõik pildid mida sa ei kasuta ning ära kasuta topelt samu pilte.

2. Piltide formaadid

Formaatidest .JPEG on parem kui .PNG. Just mahu tõttu, .PNG kasutada ainult siis kui on vaja säilitada läbipaistev taust. Kasutusel on lisaplugin ShortPixel, mille abil on pildid konverteeritud .AVIF või .Webp formaati.

3. Slaider

Erinevad slaiderid avalehel muudavad laadimisaega oluliselt aeglasemaks, kui võimalik, siis ei soovita kasutada.

4. Kommentaaride kustutamine

Aeg ajalt kustuta spämm kommentaarid. Seda saad teha nii WP Rocket halduspaneelist>DATABASE>Comments Cleanup või lihtsalt manuaalselt WordPressi valiku alt Kommentaarid. Mõned üksikud spämm kommentaarid ei muuda lehte aeglasemaks, kuid kui neid on palju, siis võib see muuta veebisaidi kiirust. 

5. Postituste mustandite kustutamine

Aeg ajalt kustuta ära postituste muudatused, sest iga kord kui muudad oma olemasolevat postitust, jätab WordPress automaatselt alles ka vana postituse variandi. Seda saad teha WP Rocket halduspaneelist>DATABASE>Post Cleanup

6. Pluginate kustutamine

Kustuta ära kõik pluginad mida sa ei kasuta. See aitab hoida kokku ruumi ja säästab mälumahtu.

Leiame lahenduse

Leiame koos võimaluse luua midagi tõeliselt tähendusrikast ja  väärtuslikku. mis tooks suure edu.

© 2023 Trett OÜ Kõik õigused kaitstud. Veebilahendus.ee 

Scroll to top