MIKS ON VAJA TAGAVARAKOOPIAT?

Enne uue plugina kasutuselevõttu või uuenduste tegemist tuleb igaks juhuks teha praegusest versioonist tagavara ehk varundus, sest nii on sul olemas veebilehest või e-poest töötav tagavara versioon, mille alusel saad eelneva seisu taastada, kui midagi ei lähe plaanipäraselt või lahendus enam ei toimi.

Lisaks tasub veebilehest teha kindlasti varundus ka siis kui sellele on lisatud palju sisu. Varundust ei tasu hoida ainult veebiserveris, sest kui juhtub, et sinu veebilehele on sisse häkitud, siis võid olla ilma ka oma varundustest. Hoia tagavara ka arvutis, pilves või välise kõvaketta peal.

KUIDAS TEHA VARUNDUST

Varundamiseks on mitu võimalust, plugina abil või käsitsi, mis tähendab, et koopia saab teha nii andmebaasist kui veebiserveris olevatest failidest. Varundada on võimalik ka läbi veebimajutusteenuse pakkuja iseteeninduskeskkonna.

Meie soovitame varundada veebileht Duplicator plugina abil, sest see on lihtne, mugav ja tagab selle, et kõik vajalik on olemas igasuguste ootamatuste tarvis. Teiste lahenduste puhul on oht, et te ei pääse varukoopiatele ligi.

DUPLICATOR PLUGINA KASUTAMINE

Lisa Duplicator – WordPress Migration Plugin. Selleks vali haldusalas Pluginad ja Lisa uus ning otsingukasti sisesta Duplicator. Paigalda plugin ning aktiveeri see, lülitades selle sisse.

Vali vasakpoolsest administraatori menüüst Duplicator > kliki nuppu Create New > lisa varundusele nimi (kui ei soovi automaatset nimetust) > kliki nuppu Next > kui Archive plokis on teavitused, siis see võib tähendada, et sind teavitatakse suurte failide, nende nimetuste ja mahu kohta > lisa märkeruut Yes. Continue with the build process! valiku ette > kliki nuppu Build.

Lae alla loodud Installer ja Archive failid, nende failidega saad nii taastada oma veebilehe kui ka luua oma veebilehe klooni. Kui su lehel on kiirendamise ehk cache plugin, siis enne varundamist tühjenda lehe vahemälu ja lülita plugin välja. Kui jätad selle sammu vahele ja teed lehest varunduse, siis tehtud varundusest pole võimalik lehte taastada, sest varundus ei ole korrektne.

Kui Su veebilahenduse maht kasvab suureks (rohkem kui 1 GB), siis vajad Duplicator plugina tasulist moodulit. Maksumus 65 €, täpsem info: Duplicator Pro

Eesmärk

Veebilahendus, mis loob hea imago, aitab teenida tulu, säästab aega ja raha, aitab leida uusi kliente ning on alati avatud.