MIKS ON KODULEHE KIIRUS OLULINE?

Kui sinu koduleht avaneb aeglaselt, siis suur osa külastajatest lahkuvad enne kui nad näevad kodulehel olevat infot.

Keegi ei soovi kulutada oma aega. Aeglane koduleht tähendab seda, et külastaja lahkub lehelt ja sa kaotad kliente oma konkurentidele. Lisaks on kodulehe avanemiskiirus (allalaadimiskiirus) väga oluline ka SEO seisukohast lähtudes. Google arvestab kodulehe kiirust ehk mida kiirem on su koduleht seda kõrgema positsiooni saavutad ka Google ja teiste otsingumootorite otsingutulemustes. Kui koduleht avaneb kauem kui 3 sekundit, siis kaotad 40% potentsiaalsetest klientidest. 

MIS MUUDAB KODULEHE AEGLASEMAKS?

Server ja kiirusele optimeerimata seadistused.

Server sõltub sellest, millist veebimajutusteenust kasutad. Kõige paremad tulemused saad kui kasutad veebimajutuspaketti, mis on kiirusele ja konkreetsele sisuhaldusele (näiteks WordPressile) juba optimeeritud. Üheks hinnatuimaks on Siteground. Samas on võimalik saavutada head tulemused ka siis kui kasutad edasi oma praegust veebimajutusteenust. Lisaks muudab lehe aeglasemaks info hulk ehk mida rohkem on erinevat infot, seda aeglasem on ka koduleht. Slaider, pildid, videod, bännerid, skriptid ja paljud pluginad vähendavad lehe allalaadimise kiirust. Samas on kõik need üldjuhul ka olulised. Eesmärk on kasutada vajalikke lisasid, kuid need peavad olema ka õigesti seadistatud. Kui sinu kodulehe avaleht laaditakse külastaja poolt alla vähem kui 2 sekundiga, siis see on suurepärane tulemus. Kui lehe laadimiskiirus on kuni 3 sekundit, siis see on hea. Kui lehte laetakse kauem kui 3 sekundit on tulemus halb ehk suur osa külastajad lahkuvad kodulehelt enne kui nad jõuavad soovitud infoni. See omakorda tähendab ka seda, et sinu kodulehe positsioon otsingumootorite tulemustes hakkab langema.

KUIDAS TESTIDA KODULEHE KIIRUST? 

Pingdom ja GTmetrix  veebirakendustega.

Kodulehe testimiseks on palju erinevaid vahendeid. Antud veebirakendused hindavad sinu kodulehe kiirust ja kõike seda, mis teeb sinu veebilehe aeglasemaks ja annavad soovitusi olukorra parandamiseks. Testi kohe oma kodulehe laadimiskiirust Pingdom rakendusega, valides lähima asukoha (Stockholm) ja kindlasti tee testi vähemalt 3 korda. Ühekordne test ei anna täpset tulemust. Pingdom rakendus: https://tools.pingdom.com/ ja GTmetrix rakendus: https://gtmetrix.com/

MILLE SA SAAVUTAD KIIREMA KODULEHEGA?

  • Positiivse kasutuskogemuse. Külastaja, kes leiab kiiresti sinu kodulehelt soovitud info teeb kodulehe kasutamise külastaja jaoks mugavaks. Samuti tähendab see seda, et väheneb lehelt kiiresti lahkujate arv.
  • Eesmärkide täitumise. Kui külastajad saavad kiiresti teostada soovitud tegevuse, näiteks esitada päringu või sooritada ostu, siis suureneb ka soovitud tegevuste arv ja kasvavad sissetulekud. Lisaks tõstab kiirus ka sinu firma usaldusväärsust.
  • Otsimootorites paremad tulemused. Google on avalikult teatanud, et veebilehe avanemiskiirus mängib otsingutulemuste positsioonide osas tähtsat rolli. Google soovib, et otsimootorite kasutajad leiaks kõigepealt kodulehed, mis pakuvad väärt sisu ja avanevad kiiresti. Otsingumootorite kõrgematel positsioonidel olevad kodulehed saavad rohkem külastusi ja teenivad rohkem.

KUIDAS TEEME KODULEHE KIIREMAKS?

Lisame sinu kodulehele spetsiaalse tarkvara ehk erinevad lisamoodulid, mis tõstavad oluliselt kodulehe kiirust. Testime ja valime välja just need rakendused, mis aitab kõige paremini tõsta sinu kodulehe allalaadimiskiirust.

Optimeerime pildid ehk sedistame pildid mahult väiksemaks. Muudame piltide suurust ja piltide resolutsiooni, lisaks lisame automaatse plugina, mis automaatselt vähendab piltide mahtu.

Vaatame üle, kontrollime ja seadistame kõik kasutatavad moodulid ja lisaprogrammid ning anname soovitusi nende asendamiseks või parandamiseks.

Kiiruse analüütikaprogramm näitab kodulehe halduses sinu kodulehe kiirust ja teisi näitajaid erinevatel ajavahemikel ehk näed kiiruse erinevust enne ja pärast seadistamisi.

MIS MAKSAB JA KAUA AEGA VÕTAB?

Seadistamine võtab keskmiselt aega 2-3 päeva. Sõltub kodulehel oleva info mahust.

Teenus maksab 49 eurot, millele ei lisandu käibemaksu. 

Pakume täielikku raha tagasi garantiid!  Kui te pole kiiruse paranemisega rahul, siis maksame kogu raha tagasi.

Kodulehe kiiruse arendamisel lähtume Pingdom rakenduse tulemustest. Hetkel pakume teenust kodulehtedele, mis kasutavad WordPressi sisuhaldust.

Saavutame allalaadimiskiiruseks vähem kui 3 sekundit või maksame raha tagasi. 

ESITA TELLIMUS VÕI KÜSI LISAINFOT:

Nimi:

Email:

Info:

Vormi kasutades nõustute oma andmete säilitamise ja käitlemisega sel veebisaidil.