Token Distribution

Google Analytics 4
seadistus ja info

Google Analytics on paigaldatud ja ja kõik töötab laitmatult? Suurepärane, kuid 2023. aasta 1. juulist alates lõpetatakse andmete kogumine Google Analytics’i praeguse versiooni Universal Analytics’iga (UA) ja tuleb kasutusele võtta uus versioon Google Analytics 4.

See tähendab, et kui soovid, et veebilehe külastuste andmeid edasi kogutakse, pead enne juulikuud paigaldama kodulehele Google Analyticsi uue versiooni GA4.

Mis põhjusel on vaja analüütikat?

Kui veebilehele, e-poele või blogile on paigaldatud analüütikaprogramm, millest kõige täiuslikum on Google Analytics, siis saad ise alati järgi vaadata:

 • Kes on sinu külastajad?
 • Kust nad tulevad?
 • Mida nad sealt otsivad?
 • Kui palju käib sinu veebis uusi inimesi?

Need on vaid mõned küsimused, millele saad tänu Google Analytics’ile vastuse.

Mis erinevus on Google uuel ja vanal versioonil?

Tehnikamaailm muutub kiiresti ning kuna klienditeekonnad leiavad aset väga erinevate seadmete ning äppidega, siis on uue Google Analyticsi ehk GA4 fookuses seadmete-ülene (cross-device) jälgimine. Tänu masinõppe tehnoloogiale suudab GA4 luua ennustusi (predictive analytics) ning pakkuda detailseid sisevaateid andmetesse (insights), mida praegune Google Analytics (UA) nii hästi ei suuda.

Lisaks võib kahe versiooni erinevusena võib välja tuua selle, et GA4 ei toetu niivõrd palju küpsistele (cookies) kui seda teeb UA. Samuti on erinev andmete kogumise protsess – GA4 põhineb sündmustel (eventidel), UA aga sessioonidel ja erinevatel hit-tüüpidel.

GA4 ja UA mõõdavad samu asju, aga selleks pead enne mõõdetavad tegevused seadistama. Varasemaid andmeid ei ole võimalik importida uude versiooni, sest GA4 ja UA töötavad erineval põhimõttel ja seetõttu ei ole võimalik vanu andmeid GA4 importida. Kuni pool aastat pärast andmete kogumise lõpetamist on võimalik UA andmeid läbi raportite kasutada. Andmete hilisemaks kasutamiseks tuleb need alla laadida,

Analüütikaprogrammide võrdlus

Rohkem kui 28 miljonit veebisaiti kasutavad Google Analyticsit, mis tähendab et Google Analyticsit on kõige populaarsem ning seda kasutavad enam kui pooled veebisaidid (ca 55,49%) aj ennustatakse, et GA tähtsus tõuseb veelgi ja sel on lihtne põhjus, analüütika võimaldab veebisaidi halduritel jälgida lehevaatamisi, külastajate veebisaidil viibimise aega, liikluse allikaid, populaarsemaid lehti ja palju muud. Andmeid, millesse sukelduda, on tohutult!

2021. aastal oli Google Analyticsi uue versiooni GA4 turuosa 31,55%, Google Universal Analyticsi (vana versioon) turuosa 24,04% ja Google Global Site Tag turuosa 17,96%.

Kokkuvõttes on kõik Google’i tööriistad veebianalüütika tööriistade esikolmikus. Facebook Analytics ja MonsterInsights on vastavalt neljandal ja viiendal kohal.

Analüütikaprogrammide statistika

 • Ülejäänud 18.34 %
 • Google Universal Analytics (praegune versioon) 24.04 %
 • Google Analytics (GA4) 31.55 %
 • Google Global Site Tag 17.96 %
 • Facebook Analytics 4.45 %
 • MonsterInsights 3.66 %
Token Distribution

Google Analytics 4 eelised

 • Masinõppel põhinevad nutikad ülevaated

Tänu masinõppele saate luua erinevaid vaatajaskondi ja ennustada, milline kliendirühm toob suurema tõenäosusega konversioone kui teised.

 • Veelgi suurem koostöö Google Ads-iga

Tänu millele saavad turundajad GA4 andmetele tuginedes luua kohandatud sihtgruppe, mis on palju paremas seoses kliendi huvidega ja ei tugine nii palju sellele, mil moel nad ettevõttega suhtlevad.

 • Platvormide ülene

Tänu sellele saab jälgida kasutajate teekonda alates äppi installimisest kuni sealt veebisaidil oleva vormi täitmiseni.

 • Rohkem võimalusi andmete kontrolliks

Vastamaks üha rangematele privaatsuseeskirjadele (GDPR), on GA4 programmis sees juba mitmed andmete kontrolli funktsioonid. Samas on võetud kasutusele ka küpsistevaba tehnoloogia, mis võimaldab väga detailset ja täpset andmeanalüüsi.

Pole aega või võimalust
ise GA4 analüütikat
seadistada?

Pakume paigaldus- ja seadistussteenust

GA4 seadistus

Google Analytics 4 paigaldus koos konversioonide seadistustega
180€ Meie klientidele 10 % soodsam
 • Google Analytics 4 konto loomine
 • Konto seadistamine konversioonide baasil
 • Uue e-posti aadressi loomine GA4 kasutamiseks

Lisainfo ja tellimine

Vastame esimesel võimalusel, hiljemalt järgmisel tööpäeval

Contact

Leiame
lahenduse

Leiame koos võimaluse luua midagi tähendusrikast ja tõeliselt väärtuslikku.
Võta ühendust ja räägime täpsemalt.

  © 2023 Kõik õigused kaitstud. Veebilahendus.ee

  Contact